» 
»
 

Meteoroloji'den 16 Ekim için kar ve yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz, Marmara, Karabük, Kastamonu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı olması bekleniyor. Gece saatlerinde ise Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur yağması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Artvin'in çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ise yağmur ve sağanak şeklinde olması gerekiyor bekleniyor. Hava sıcaklıkları iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ile 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

İllere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 20 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 22 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor. Bursa 24 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, İzmir 27 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olması gerekiyor. Adana 31 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Antalya 30 derece az bulutlu ve açık olması, Konya 20 derece az bulutlu ve açık, Samsun 20 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 18 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Diyarbakır 26 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *