» 
»
 

Meteoroloji’den 17 Ekim için kar ve sağanak yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları kuzey ve iç kesimlerde 3-6 derece azalacak. Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri ile Malatya çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 17 Ekim illere göre hava durumu ise detaylarda…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan hava tahminlerine göre, İç Ege, Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Malatya çevrelerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde akşam saatlerinden sonra, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda ise karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde yer yer kar şeklinde yağışlar bekleniyor. Yağışlar, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde kuvvetli, Trabzon’un doğusu, Rize’nin çevreleri ve Artvin‘in kıyı ilçelerinde ara ara çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları ise 17 Ekim’de yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 3 ile 6 derece azalacak. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, Marmara, Kıyı Ege bölgeleri ile Batı Karadeniz’in batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

İllere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 17 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. İstanbul 20 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde dek aralıklı olarak sağanak yağışlı, İzmir 26 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Bursa 19 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı olarak sağanak yağışlı, Adana 31 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu olacak.

Antalya 28 derece az bulutlu ve zamanla parçalı ile çok bulutlu, Antalya 28 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Samsun 15 derece çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı olarak sağanak yağışlı olacak. Trabzon 14 derece çok bulutlu ve akşam saatlerine dek kuvvetli olarak aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların ise doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Erzurum 12 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu ve zamanla karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde ise yer yer kar yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 27 derece az bulutlu ve açık, zamanla çok bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *