» 
»
 

Meteoroloji'den 27 Eylül için yağış uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, İstanbul, Zonguldak, Yalova ve Bartın'ın çevreleri ile Kırklareli'nin, Sakarya'nın kıyı kesimleri, Balıkesir'in Erdek ve Bandırma İlçeleri, Düzce'nin kuzey kesimlerinin sağanak ve diğer yerlerin ise açık ve az bulutlu geçeceği bekleniyor. İllere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurtta hava sıcaklıkları doğu ve iç kesimlerde 2 ile 4 derece yükseliyor. Ülke genelinde ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olurken, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bartın ve Zonguldak'ın çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Sakarya'nın kıyı kesimleri, Balıkesir'in Erdek ve Bandırma İlçeleri, Düzce'nin kuzey kesimleri ile ara ara sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Rüzgar, kuzet ve kuzeydoğudan hafif ve ara ara orta kuvvette, Ege ve Marmara'nın kıyılarında kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illere göre beklenen en yüksek hava sıcaklıkları ise 27 Eylül için şöyle, Ankara 20 derece parçalı ve az bulutlu, İzmir 26 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 22 derece parçalı ve çok bulutlu, yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Adana 30 derece az bulutlu ve açık, Bursa 23 derece parçalı ve kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, Antalya 28 derece az bulutlu ve açık, Samsun 21 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 20 derece parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Diyarbakır 28 derece az bulutlu ve açık, Erzurum ise 17 derece parçalı bulutlu olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *