» 
»
 

Meteoroloji'den 5 Ekim için o illere sağanak yağış uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları 4-7 derece azalacak. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu olması bekleniyor. Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları sağanak yağışlı olması bekleniyor. Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere illere göre 5 Ekim için hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporlarına göre, hava sıcaklıkları batı bölgelerde 4 ile 7 derece azalacak, diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimler parçalı bulutlu olacak. Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Marmara'nın güney ve doğusu, İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Manisa, Çankırı, Kütahya ve Isparta çevreleri ile Burdur'un doğusu ve Antalya'nın iç kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı ve diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Yağışlar genel olarak İstanbul'un Avrupa yakası ile Tekirdağ çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr genellikle kuzey ve güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ve ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere illere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle; Ankara 26 derece parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak yağışlı olacak. İstanbul 21 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı olarak sağanak yağışlı olacak. İzmir 25 derece parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Bursa 20 derece parçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Adana 31 derece az bulutlu ve açık olacak. Antalya 31 derece parçalı bulutlu, akşam saatlerinden itibaren iç kesimleri yer yer sağanak yağışlı olacak. Samsun 25 derece parçalı bulutlu, öğle saatlerinde batı kesimleri ve zamanla il genelinde aralıklı olarak sağanak yağışlı olacak. Trabzon 24 derece parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 22 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *