» 
»
 

Meteoroloji'den 5 il için zirai don uyarısı yapıldı

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ, Malatya, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl'de hafif zirai don riskinin bulunduğu belirtildi.

Meteoroloji tarafından Elazığ, Tunceli, Adıyaman, Bingöl ve Malatya için zirai don riski uyarısı yapıldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Elazığ, Tunceli, Malatya, Adıyaman ve Bingöl illerini kapsayan bölgede, 3 Kasım'dan 4 Kasım sabahına kadar hava sıcaklıklarında 2-3 derece düşüş yaşanacağı bekleniyor. Yurt genelinde havanın açık ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yapılan açıklamada, çiftçilik ile seracılık mesleği ile uğraşan vatandaşların don olaylarından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Öte yandan yarından itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinde yağışların görülmesi bekleniyor. Genel olarak yağışların yağmur şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinden itibaren buzlanma ve don olayı bekleniyor. Karadeniz'in yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur şeklinde yağmurların etkili olması bekleniyor ve yurt genelinde hava sıcaklıklarının artacağı tahmin ediliyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *