» 
»
 

Meteoroloji'den 6 Ekim için kritik sağanak yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz'in kıyıları, Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu çevreleri, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'un kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Hava sıcaklıkları ise iç ve kuzeydoğu kesimlerinde 4-7 derece azalacak. İllere göre hava sıcaklıkları 6 Ekim için haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen hava tahminlerine göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Ordu çevreleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğu ilçeleri ve Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'un kuzey kesimlerinin bugün sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlı olması bekleniyor. Yurdun diğer kesimlerinin ise az bulutlu ve açık olarak geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları iç ve kuzeydoğu kesimlerinde 4-7 derece azalırken, Marmara bölgesinde 1 ile 3 derece arasında artış yaşanacak. Rüzgâr genellikle kuzey kesimlerde, Akdeniz kıyıları ve zamanla güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerinden hafif olarak, ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illere göre 6 Ekim hava durumu ve günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 24 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacak. İstanbul 23 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey ilçelerinde ise yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor. Bursa 25 derece parçalı ve çok bulutlu, İzmir 26 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 31 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Antalya 27 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu olacak.

Konya 24 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu olması bekleniyor. Samsun 21 derece parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçelerinde aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Trabzon 23 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı, Erzurum 23 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *