» 
»
 

Meteoroloji'den açıklama: Bu hafta hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul'da bu hafta kar yağışının görülmesi bekleniyor. Ancak bugün kar yağışı olmayacağı tahmin ediliyor. Peki, bu hafta yurt genelinde hava durumu nasıl olacak? Ayrıntılar haberde...

Meteoroloji'den gelen bilgilere göre, İstanbulluların bu hafta dikkatli olmaları gerekiyor. İstanbul'a yağışlar yeniden geliyor. İstanbul'daki kar yağışına karşı da vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor. Hafta içi Çarşamba gününe kadar kısa süreli sağanak yağışlar olacak. Hafta sonunda ise İstanbul yine yağışlı bir sistem içerisine girecek.

Hafta ortasına kadar yurdun batı ve iç kesimlerinde kısa süreli yağış geçişleri olacak. Yurdun doğu kesimlerinde ise yağış görülmeyecek. Hafta sonuna doğru yurt genelinde yağışlar bekleniyor. Özellikle Cumartesi ve Pazar günü kar yağışı olması tahmin ediliyor.

Yurdun iç ve batı kesimlerinin kısa süreli olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor. İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz'deki yağışların sağanak ve yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmeyi sürdürecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *