» 
»
 

Meteorolojiden altı illere Turuncu Kod uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre on il için turuncu renk kodlu uyarı verildi.

6 Temmuz 2021 Salı günü hava durumu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da bugün kuvvetli yağış beklendiğini belirtip bu iller için turuncu renk kodlu uyarılar vermiştir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Adana, , K. Maraş’ın batısı, Hatay kıyıları, Eskişehir, Ankara’nın kuzeybatı çevreleri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak veya gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer illerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların yarın sabah ilk saatlerden itibaren İstanbul’dan başlayarak zamanla Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da ise daha kuvvetli İstanbul Anadolu Yakası ve Boğaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenmektedir.

BÖLGELERİMİZDE ve BAZI İLLERİMİZDE BUGÜNKÜ HAVA DURUMU NASIL?

MARMARA BÖLGESİ

ÇANAKKALE 20°C, 33°C Parçalı bulutlu.

İSTANBUL 21°C, 27°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ilk saatlerden itibaren il genelinde kuvvetli olması beklenmektedir.

KIRKLARELİ 18°C, 30°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacaktır.

KOCAELİ 19°C, 25°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iller genelinde kuvvetli olması beklenmektedir.

 

EGE BÖLGESİ

Genel olarak parçalı az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir.

İZMİR 24°C, 32°C Az bulutlu.

KÜTAHYA 13°C, 22°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

MANİSA 21°C, 34°C Parçalı bulutlu.

MUĞLA 15°C, 39°C Az bulutlu.

 

AKDENİZ BÖLGESİ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adana, Mersin, Osmaniye, K. Maraş’ın batı ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

ADANA 24°C, 34°C Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANTALYA 25°C, 31°C Az bulutlu.

HATAY 24°C, 30°C Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ISPARTA 16°C, 30°C Parçalı bulutlu.

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Sivas ile Ankara’nın kuzeybatı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

ANKARA 15°C, 28°C Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ESKİŞEHİR 14°C, 25°C Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

KONYA 18°C, 29°C Parçalı bulutlu.

SİVAS 15°C, 27°C Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

 

BATI KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Zonguldak ve Bolu çevrelerinde kuvvetli, Düzce çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve olması beklenmektedir.

BOLU 11°C, 23°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

DÜZCE 17°C, 27°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

SİNOP 21°C, 28°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ZONGULDAK 20°C, 27°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. 

AMASYA 17°C, 32°C Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

BAYBURT 12°C, 28°C Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

SAMSUN 21°C, 29°C Parçalı bulutlu.

TRABZON 21°C, 28°C Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

ERZURUM 11°C, 29°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

KARS 11°C, 31°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

MALATYA 17°C, 32°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu.

VAN 14°C, 28°C Az bulutlu ve açık.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir.

ADIYAMAN 23°C, 35°C Az bulutlu ve açık.

DİYARBAKIR 22°C, 36°C Az bulutlu ve açık.

GAZİANTEP 21°C, 34°C Az bulutlu ve açık.

SİİRT 24°C, 36°C Az bulutlu ve açık.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *