» 
»
 

Meteoroloji'den hafta sonu için fırtına ve lodos uyarısı!

Bugün gece saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul'un batı çevreleri, Çanakkale ve Balıkesir'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan 11 il için fırtına ve lodos için Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen bilgilere göre, yurdun batı ve kuzey kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Bugün gece saatlerinden itibaren ise Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul'un batı çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı bölgelerinde yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Öte yandan yurdun diğer kesimlerinin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Meteoroloji haftasonu için son dakika uyarısında bulundu. Cumartesi günü yurdun batı kesimlerinde lodos olması bekleniyor. Kuvvetli rüzgarların, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Denizli, Burdur, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Konya ve Kırıkkale çevrelerinde kısa süreli olmak üzere fırtına şeklinde olacak. Oluşabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde de uyarılar geldi. Öte yandan hava sıcaklıklarının ise 1 ile 4 derece artacağı belirtiliyor.

İllere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 25 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 24 derece parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 27 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyıları çok bulutlu, Adana 31 derece az bulutlu ve açık, Bursa 26 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Antalya 27 derece az bulutlu ve açık, Samsun 23 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 23 derece parçalı ve çok bulutlu olacak, Erzurum 23 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *