» 
»
 

Meteoroloji'den hava durumu ile ilgili kritik uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam ve gece saatlerinde Ankara'da kuvvetli ve yer yer kar yağışı beklendiğini açıkladı. İstanbul'da ise yarın, Cuma ve Cumartesi günleri kar yağışı ile fırtına etkili olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yoğun kar nedeni ile meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji'den uyarı geldi. Ankara'da bugün akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisini artırması bekleniyor. Gece boyunce ve yarın da etkili olacak kar yağışlarının Ankara'da yarın sabah saatlerinin ardından etkisini geride bırakacağı düşünülüyor. Ankara'da kar yağışının şehrin merkezinde 5-10 cm, yüksek ve kırsal kesimlerde ise 10-20 cm yükseklikte olması bekleniyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Malatya, Tunceli ve Bingöl için Perşembe Cuma günleri kar yağışının beklendiği bildirildi. Bölge genelinde, Balkanlar üzerinden gelen yağışlı bir sistemin etkisine girdiği belirtildi. Yağışların, Malatya, Elazığ, Bingöl ve tunceli'de yoğun kar yağışı, Adıyaman'da ise kuvvetli olarak yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Öte yandan rüzgâr da Perşembe günü Güneydoğu yönünde saatte 60 kilometre kuvvetli hızla esecek. Merkez uyarıda bulunarak, yoğun kar yağışı nedeniyle, bölgede çatı uçması, direk ve ağaçların devrilme ihtimaline karşı yetkililerin ve vatandaşların tebdirli olması gerektiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *