» 
»
 

Meteoroloji'den iki il için uyarı! 14 Ekim hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ile 5 derece azalacak. Meteoroloji'en yapılan uyarıya göre, İstanbul'da sabah saatlerinde yağmur olacak. Diğer kesimlerde önemli değişiklik olmayacak. 14 Ekim illere göre hava durumu haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, sabah saatlerinde İstanbul'da yağış olacak. Yağışların, Pazar gününden itibaren Karadeniz Bölgesi'nde yoğunlaşması bekleniyor. Rize ve Artvin için ise yarın şiddetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ile 5 derece azalacak ve diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olması beklenmiyor. Hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği belirtiliyor. 14 Ekim Cumartesi illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle;

İstanbul 18 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı, İzmir 24 derece az bulutlu ve açık, Antalya 28 derece az bulutlu, Ankara 18 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu olacak. Öğle saatlerinden sonra ise hafif sağanak yağış bekleniyor.

Zonguldak 16 derece parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Samsun 21 derece parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, Trabzon 19 derece parçalı ve çok bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Erzurum 16 derece parçalı bulutlu, Kars 16 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, Diyarbakır 27 derece az bulutlu ve açık, Gaziantep 26 derece az bulutlu ve açık, Siirt 26 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *