» 
»
 

Meteoroloji'den İstanbul için kritik uyarı!

İstanbul'da günlerdir devam eden kar yağışlı havanın ardından, Meteoroloji'den uyarı geldi. İstanbul'da bu gece saatlerinde beklenen yağmurun, 12 Ocak Perşembe gününde karla karışık yağmura ve kentin yüksek kesimlerinde ise kar yağışına döneceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden İstanbul için yapılan kritik açıklamaya göre, İstanbul'da bu gece saatlerinde beklenen yağmur, yarın sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kentin yüksek kesimlerinde kar şeklinde görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İstanbul'da bu gece yağmur görüleceği aktarıldı. Yağmurun ise yarın sabah saatlerinde karla karışık yağmura ve kentin yüksek kesimlerinde kara dönüşeceği ardından da yeniden yağmura dönerek 12 Ocak Perşembe günü öğle saatlerinden sonra karlı havanın etkisini kaybedeceği belirtildi.

İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güneyinde yer alan Balıkesir, Çanakkale, Bursa ve Bilecik'te yüksek miktarda mevcut bulunan kar örtüsünün üzerine yağmur ve karla karışık yağmur beklendiğinden, özellikle de çatılardaki kar yükünün artabileceğinin, kar erimelerinin olabileceğinin altı çizilerek, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *