» 
»
 

Meteoroloji'den kar uyarısı! 14 Ocak 2017 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Kuzey ile Kuzey Ege kıyıları, Marmara ve akşam saatlerinden sonra Antalya'nın doğu kıyılarında yağmur ve sağanak, gece Kütahya ve Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 14 Ocak 2017 hava durumu detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile sabah ile gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde 1 ile 4 derece artacağı, diğer bölgelerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da kuzey yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege'de ise kuvvetli esecek.

14 Ocak Cumartesi hava durumu illere göre şöyle; Ankara 4 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 13 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı olarak sağanak yağışlı, Bursa 13 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı olacak.

İzmir 13 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Adana 14 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyıları çok bulutlu, Antalya 14 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyıları çok bulutlu, gece doğusunda ve kıyı kesimlerinde sağanak yağış, Samsun 12, Trabzın 12, Erzurum -4 ve Diyarbakır 7 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *