» 
»
 

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı! 10 Ekim 2017 hava durumu

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun geneli parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimleri ile Kayseri, Amasya, Sivas, Tokat, Van, Sinop, Bitlis, Muş, Bingöl çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların, Rize çevreleri ile Artvin'in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının doğu kesimlerde azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. 10 Ekim 2017 Salı illere göre hava durumu şöyle;

Ankara 17 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 21 derece parçalı ve az bulutlu, İzmir 24 parçalı ve az bulutlu, Adana 28 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Antalya 26 derece parçalı bulutlu, Samsun 17 derece çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Trabzon 16 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Erzurum 14 derece parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, Diyarbakır 25 derece parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *