» 
»
 

Meteorolojiden kar yağışı uyarısı! 30 Eylül hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yağışların olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde ise kar yağışı olması tahmin ediliyor. 30 Eylül için Ankara'da hava nasıl olacak? İstanbul bugün kaç derece? İllere göre günün en yüksek sıcaklıkları detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamalara göre, yurt genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Öğleden sonra ise Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan'ın il genelinde aralıklı olarak sağanak yağışlar bekleniyor. Doğu Anadolu'nun yüksek kesimleri ile Doğu Karadeniz'in 2000 metre üzerindeki rakımında karla karışık yağmur bekleniyor. Yağışlar genellikle Giresun'un doğusu, Rize ve Trabzon'un çevreleri, Artvin'in kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olarak görülmesi bekleniyor. Ayrıca meteoroloji yaşanabilecek, sel, su baskını gibi kötü durumlara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiğini bildiriyor.

Rüzgar, yurdun kuzeyinden hafif ve ara ara orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyılarında, Doğu Anadolu'nun güneyinde, Güneydoğu Anadolu'nun ise kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Peki Ankara'da hava nasıl olacak? Ankara 22 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor. İzmir 29 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor. İstanbul bugün 26 derece az bulutlu ve açık olacak. Adana 32 derece az bulutlu ve açık olacak. Bursa 27 derece az bulutlu ve açık olacak.

Antalya 30 derece az bulutlu ve açık olacak. Samsun 22 derece parçalı ve çok bultulu, aralıklı olarak sağanak yağışın olması bekleniyor. Trabzon 20 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı ve yağışların ara ara kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Erzurum 13 derece parçalı ve çok bulutlu, zamanla yağışlı ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Diyarbakır 27 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *