» 
»
 

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı!

Alınan bilgilere göre, yurt genelinde önümüzdeki günlerde yağışlı sistemin içerisine girilecek. Buna göre birçok ilde kar ve sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yağışlı sistem özellikle Batı Akdeniz, Marmara, Batı Karadeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde etkili olacak. Ankara, Çankırı, Eskişehir, İzmir, Afyonkarahisar, Manida ve Samsun çevrelerinde de yağışlar etkili olacak. Önümüzdeki hafta başından itibaren ise Bayburt, Gümüşhane, Ağrı, Erzurum, Ardahan ve Kars'da da kar yağışlarının başlaması bekleniyor.

Rüzgâr, Batı Akdeniz, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz'in güney ve İç Anadolu'nun doğu kesimlerinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu bölgesinde sis ve pus hadisesi bekleniyor. Öte yandan Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde de don ve buzlanma olayları bekleniyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Yurdun batı kesimlerinde sıcaklıkların 3 ile 7 derece düşmesi bekleniyor. 11 Kasım Cuma gününde ise yurdun batı kesimlerinde yağışlı havanın hakim oalcağı tahmin ediliyor. Kıyı Ege, Marmara, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde de yağışlar etkisini gösterecek. Bununla birlikte yurdun Doğu bölgelerinde de buzlanma, don ve sis olayları bkeleniyor.

Cumartesi günü Marmara'nın batısı, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale ve İzmir çevrelerinde yağış bekleniyor. Ankara'da da hafif olarak yağmur etkili olacak. İzmir'de ise bugün gök gürültülü sağanak yağış olması tamin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *