» 
»
 

Meteoroloji'den kritik kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, yurdun doğu ve güneydoğu bölgelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji Genel mMüdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yarın saat 03.00'ten itibaren Bitlis, Siirt, Van, Batman çevreleri, Şırnak, Mardin ve Hakkari'nin kuzeyi ile Muş ve Ağrı'nın güney kesimleri ve Diyarbakır'ın doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlar bekleniyor. Açıklamalara göre, yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve temkinli olmaları duyuruldu.

KARS'TA KAR YAĞIYOR

Kars'ın Sarıkamış İlçesinde dün başlayan kar yağışları halâ etkisini koruyor. Öte yandan sis ve soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkiledi. Sarıkamış'ta dün akşam saatlerinde dereceler sıfırın altında 7 dereceye kadar düşüş gösterdi. Soğuk havalardan dolayı yollarda buzlarma meydana geldi. Hem buzlanma hem de sis, sürücülere zor zamanlar yaşattı. Sisten dolayı görüş mesafesi yaklaşık 50 metreye kadar düştü ve ağaçlar buz tuttu. Sarıkamış'ta 2 bin 700 rakımı olan Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde ise kar yağışından dolayı muhteşem manzaralar ortaya çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *