» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı: Denizlerde tam fırtına

Yapılan son değerlendirmelere göre, Kaş-Anamur arasında "tam fırtına", Bodrum ile Kaş arasında ise denizde fırtına olması tahmin ediliyor.

Antalya bugün aralıklı olarak sağank yağışlı olacak. Bodrum-Kaş arasında ise fırtına olması tahmin ediliyor. Kaş ile Anamur arasında ise denizde tam fırtına beklendiği uyarısı yapıldı.

Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün havanın Muğla'nın genelinde parçalı bulutlu, Antalya'nın sahil kesimlerinde aralıklı olarak sağanak yağışlı, öğle saatlerinden sonra ise parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. Antalya'nın iç kesimleri ve Burdur ile Isparta genelinde aralıklı olarak yağmur bekleniyor.

Öğle saatlerinden itibaren ise karla karışık yağmur ile kar yağışı olacak. Hava sıcaklıkları 2 ile 4 derece düşecek. Akşam saatlerinden sonra ise parçalı bulutlu geçecek. Rüzgâr ise kuzey yönlerden orta, öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve akşam saatlerinden sonra ise fırtına şeklinde esecek.

DENİZLERDE "TAM FIRTINA" BEKLENİYOR

Bodrum ile Kaş arasında denizlerde fırtına beklenirken, Kaş ile Anamur arasında ise tam fırtına olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar kuzeybatıdan 3-5, öğleden sonra ise Bodrum ile Kaş arasında 6-8, Kaş ile Anamur arsında akşam saatlerinden itibaren 6-8, gece saatlerinden itibaren 9-10 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliği 1-2, öğleden sonra 3-5 metreyi bulacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *