» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Hafta sonuna kadar kar bekleniyor

Kar, İstanbul'u cuma günü terk edecek. İç Anadolu, Karadeniz ve İç Ege'de ise hafta sonuna kadar kar yağışı bekleniyor. Bugün İzmir ve çevresinde, 11 Ocak'ta ise Akdeniz'de yoğun kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Avrupa'nın ardından Türkiye'de kara büründü. Soğuk hava ve etkili olan kar yağışları birkaç gün daha etkisini sürdürdükten sonra kaybedecek. Akdeniz ve Karadeniz üzerinden gelen hava akımlarının uydu görüntülerinde, Ege'de birleştiği gözlemlendi. İstanbul'da öğle saatlerinde kar yağışı bekleniyor. Öğle saatlerinden sonra ise karla karışık yağmur etkili olacak. Soğuk ve yağışlar, Cuma günü İstanbul'u terk edecek. Cumartesi gününden itibaren ise yağmurlu günler etkili olacak. Pazartesi ve Salı günü okulların tatil edildiği İstanbul'da trafik yoğunluğu bile az yaşanıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde kar yağışının olacağını duyurdu. Şehir merkezlerinde kar kalınlığının 10 santimetreyi bulması bekleniyor. Yarın ise Batı Akdeniz'den giriş yapacak soğuk hava dalgasının kıyı kesimlerde şiddetli yağmur, yüksek kesimlerde kar olarak görüleceği tahmin ediliyor.

Hafta boyunca Batı Karadeniz, Ege Bölgesi ve İç Anadolu'nun iç kesimlerini beyaza bürüyen kar yağışları etkisini hafta sonuna kadar sürdürecek. Cuma günü batıda hava sıcaklıkları artacak. İstanbul 7, İzmir ise 10 dereceyi görecek. Cuma günü Sivas, Kayseri ve Tokat çevresi ile Gümüşhane-Bayburt dışında kar yağışı olmayacak. Doğu Karadeniz'de ise yağışlar görülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *