» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Hava durumu için saat verildi

Yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu'nun kuzeyi, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Isparta, Gümüşhane, Konya, Giresun, Bayburt ile Hatay, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da bugün öğleden sonra karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz ile Uşak, Kütahya, Isparta, Afyonkarahisar, Gümüşhane, Konya, Giresun ve Bayburt ile gece saatlerinde Gaziantep, Hatay ve Kilis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer kesimlerin ise az bulutlu açık geçeceği tahmin ediliyor. Yurdun doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise yurdun iç ve doğu kesimlerinde 1 ile 3 derece artması bekleniyor.

20 Aralık Salı güncle hava durumu illere göre şöyle, Anakra -1 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri ile zamanla kar yağışlı olacak. İstanbul 7 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı, İzmir 10 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, Bursa 6 derece az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı, sabah saatlerinde ise yer yer puslu olacağı tahmin ediliyor.

Adana 13 derece az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu, sabah saatlerinde puslu, Samsun 7 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı, Antalya 16 derece az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu, Trabzon 8 derece parçalı ve çok bulutlu olacak. Erzurum -16 derece parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli, Diyarbakır 3 derece parçalı ve az bulutlu olacak.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *