» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Hava sıcaklıkları düşüyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz'in kıyı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas ve Yozgat çevreleri ile gece saatlerinden sonra Nevşehir, Kırşehir, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Adana'nın doğu, Erzincan'ın kuzey kesimlerinde yağışlar bekleniyor. 15 Kasım illere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kardeniz'in kıyıları bugün ve akşam saatlerinden itibaren, Marmara'nın doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Yozgat ve Sivas'ın çevreleri, gece saatlerinden sonra Nevşehir, Kırşehir, Osmaniye ve Hatay'ın çevreleri ile Adana'nın doğu, Erzincan'ın kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle yağmur ve akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'in iç kesimleri ile Kırşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı olacak. Sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise yurt genelinde 5 ila 10 derece kadar azalacak. 15 Kasım illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 10 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, İstanbul 12 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu, İzmir 15 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Bursa 12 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğleden itibaren ise hafif yağmurlu olması bekleniyor.

Adana 24 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra ise doğu kesimleri sağnak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 22 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 12 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve zamanla iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 11 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 19 derece parçalı ve az bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *