» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! İstanbul'a sağanak yağış geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul için sağanak yağış bekleniyor. İstanbul Avrupa yakasında bugün akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış başlayacak. Yağışların, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 7 Ekim hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında, İstanbul için sağanak yağış uyarısı yapıldı. İstanbul Avrupa yakasında akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış başlaması bekleniyor. Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinde yağışların kuvvetli olması, Kırklareli, Edirne ve Antalya çevrelerinde ise kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ile 4 derece artacak. Batı Akdeniz ile Trakya'da 4 ile 6 derece azalacak ve diğer kesimelrde ise önemli değişiklik olmayacak. 7 Ekim Cumartesi bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle; Ankara 23 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, İstanbul 26 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Avrupa yakası, zamanla il genelinde sağanak yağışlar bekleniyor.

Bursa 28 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, İzmir 26 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Adana 31 derece az bulutlu, Antalya 24 derece parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Samsun 33 derece parçalı ve az bulutlu, Trabzon 27 derece parçalı ve az bulutlu, Erzurum 19 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 27 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *