» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar geliyor

Bugün yurdun büyük bir bölümünün yağışlı geçmesi bekleniyor. Akdeniz Bölgesinin yüksek kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da ise Perşembe gününe kadar yağış beklenmezken Perşembe günü başlayacak yağmur Cuma ve Cumartesi günleri yerini kara bırakacak. Ankara'da ise yarın başlayacak kar yağışının pazar gününe kadar sürmesi tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Bingöl çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Hakkâri çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

AKOM'dan alınan bilgilere göre, hava sıcaklıkları Doğu Anadolu'nun doğusunda ve Doğu Akdeniz'de 1 ile 3 derece azalacak. Diğer yerlerde hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek. İstanbul bugün parçalı ve çok bulutlu olacak. Akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu olması bekleniyor. Yeni yıl öncesine ise kar yağışları bekleniyor.

İstanbul'da çarşamba günü karla karışık yağmur, perşembe ve 1 Ocak pazar günlerine kadar fırtına eşliğinde kar yağışlarının olması bekleniyor. Kar yağışlarının İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alacağı tahmin ediliyor. Ankara'da ise kar yağışları yarın başlıyor. Etkili olacak kar yağışlarının 1 Ocak pazar gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *