» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar ve hortum...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize ile Artvin için şiddetli kar uyarısında bulundu. Bazı illerde ise saatte 50 kilometre hıza ulaşan rüzgarın, kuvvetli eseceği belirtildi.

Yurdun batı kesimlerinde dün etkisini gösteren kuvvetli rüzgâr, düne göre daha zayıf esecek. Kuzeydoğu kesimlerinde ise Rize ve Artvin çevrelerinde yağışlar olacak. Etkili olan yağışlar Artvin çevrelerinde kar, Rize'nin kıyılarında ise karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bugün sabah ve gece saatlerinde ise iç ve doğu kesimlerde buzlanma ile don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının haftasonuna kadar giderek düşeceği tahmin ediliyor. Çarşamba günü yurdun kuzey kesimleri yağış sistemin etkisi altında olacağı belirtiliyor. Öte yandan İstanbul ve Sakarya çevrelerinde ise yağışlar olacak.Çarşamba günü Karadeniz'in kıyılarında karla karışık yağmur olacak. Bartın, Zonguldak ve Artvin'in kıyı kesimlerindeki yağışlar ise kar şeklinde olacak. İç kesimlerde yağışlar kar şeklinde olacak.

Doğu Anadolu bölgesinin ve İç Anadolu bölgesinin güney kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarının da düşeceği tahmin ediliyor. Perşembe günü Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağışlar bekleniyor. Yağışların genellikle kar şeklinde olması ve iç kesimlerde sis etkili olacak.

O İLLERE HORTUM UYARISI

Kuvvetli rüzgarların ise Elazığ, Tunceli, Malatya, Adıyaman ile Bingöl'de kuzeybatı yönlerinden saatte 50 kilometre hıza kadar kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgârlar nedeni ile meydana gelebilecek hortum, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği Meteoorloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *