» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar ve yağmura dikkat

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağışların yağmur ve sağanak, diğer kesimlerde ise yağışların karla karışık yağmur ile kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Marmara'nın güneydoğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Güneydoğu Anadolu bölgesi, Karadenizi Doğu Anadolu'nun kuzey kesleri ile Hatay, Muş, Osmaniye, Bitlis, Şırnak, Muğla ve Antalya'nın kıyı ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağışların, yurdun kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağışlı olan diğer kesimlerin ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin eidliyor. Gece saatlerinde ise yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don hadisesi görüleceği ihtimaline karşılık vatandaşlar uyarılıyor.

Öte yandan yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde etkili olan yağışlar beraberinde hava sıcaklıklarını da düşürüyor. Hava sıcaklıkları yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde 1 ile 4 derece azalırkeni güneybatı kesimlerinde ise sıcaklıklar 2 ile 4 derece artıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *