» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Kar yeniden geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre bu hafta sonu hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek. Sıcaklıkların düşmesi ise İstanbul'a yeniden kar gelecek. Cumartesi karla karışık yağmur, Pazarise kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son dakika uyarılara göre, hava sıcaklıkları Perşembe günü Karadeniz ve Marmara kıyılarında, haftasonunda ise yurt genelinde hissedilir derecede düşecek. Batı Karadeniz ve Marmara'da haftasonu aşırı kar yağışı olması beklenmiyor. Ancak kar yağışlarının Pazartesi günü daha kuvvetli olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

İstanbul'da Cumartesi günü karla karışık yağmur, Pazar günü ise kar yağışı göüleceği bekleniyor. Pazar günü ise Sakarya, Düzce, Bilecik, Bolu, Bartın, Bingöl, Zonguldak, Muş, Kütahya, Bursa, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Kırklareli, Bayburt, Malatya, Bitlis, Iğdır, Hakkari'de kar yağışı görülecek.

Pazartesi ve Salı günü ise Akdeniz ve Kıyı Ege hariç yurt genelinde kar yağışının görüleceği bekleniyor. Ankara ve İstanbul'da Pazartesi ile Salı günleri kar yağışı olacğaı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *