» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! O gün kar gelecek

Meteoroloji'den alınan hava tahminlerine göre, yurtta 20 Aralık yarın bazı illerde kar yağışlarının etkisini göstermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta gün yüzüne çıkan kar yağışları, bugün etkisini kaybetti. yurt geneli parçalı ve az bulutlu bir havaya hakim oluyor. Hakkâri ve şırnak çevrelerinde ise yağışların kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, Salı günü (20 Aralık 2016) yurdun kuzeybatı kesimlerinde yağışlar hakim olacak. MarmarA'nın güneydoğusu, İç Anadolu, İç Ege ve Batı Karadeniz'de yağışların olması bekleniyor.

Yağışların, yurdun iç kesimlerinde kar, Batı Karadeniz ile İstanbul'un kıyı kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde ise yağışların olması beklenmiyor. yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında devam edecek.

Ankara'da ise Salı günü kar yağışı hafif olarak görülecek. Günün en yüksek sıcaklıkları gündüz 0, gece ise -9 ile -7 arasında olacak. Yarın İstanbullular karla karışık yağmurlu bir güne başlayabilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *