» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Saat verdi

Yapılan son değerlendirmelere göre Bitlis, Van, Muş, Batman, Diyarbakır ve Siirt'in çevreleri ile Ağrı'nın güneyi, Hakkari ve Şırnak'ın kuzey kesimlerinde yer yer sağanak ve kuvvetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacak. 28 Ekim hava durumu illere göre ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Doğu Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in kıyı kesimleri, Marmara'nın güney ve doğu kesimleri, Güneydoğu Aandolu ile Kırklareli'nin kıyı kesimelri, Artvin, Hatay ve Elazığ ile sabahın ilk saatlerinde Isparta ve İzmir çevrelerinin yağmurlu ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların, Van, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri ile Ağrı'nın güney kesimleridne, Şırnak ve Hakkari'nin kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden yurdumuzun doğusunda güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz'in batısı, Marmara, Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

28 Ekim hava durumu ise şöyle, Ankara 17 derece parçalı ve yer eyr çok bulutlu, İstanbul 15 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 21 derece parçalı ve çok bulutlu, sabahın ilk saatlerinde hafif sağanak yağışlı, Adana 28 derece ğarçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Bursa 18 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren sağanak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 27 derece az bulutlu ve açık, Samsun 17 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Trabzon 17 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı, Erzurum 12 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu olacak. Diyarbakır 18 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olacak. Yağışlar sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *