» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Sağanak yağışlar geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminleri raporuna göre, İç Ege, Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ve kuzeyi, Adıyaman, Kahramanmaraş, Erzurum, Kars, Gaziantep ve çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İllere göre hava durumu ise detaylarda...

Yapılan hava sıcaklıkları değerlendirmelerine göre, yurdun genelinde yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlar etkili olacak. Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Karadeniz, Kahramanmaraş, İç Ege, Erzurum, Adıyaman, Gaziantep, Kars ve Erzurum çevrelerindeki yerel bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise, iç kesimlerde ve kuzeyde 2 ile 4 derece azalırken, diğer bölgelerde hava sıcaklıklarında pek bir değişiklik görülmeyecek. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğudan genel olarak esecek. Akdeniz kıyılarında ve doğu kesimlerin batı ve doğu yönlerinde hafif, ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marmara ile Doğu Anadolu'nun batısında ise yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 33 derece parçalı ve yer yer bulutlu, sabah saatlerinde batı ilçelerde, öğle saatlerinden sonra ise doğu ilçelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış yaşanması bekleniyor. İstanbul 29 derece az bulutlu ve açık, ancak yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Adana 37 derece az bulutlu açık ve ara ara parçalı bulutlu olması tahmin ediliyor.

Antalya, 31 derece az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısındaki iç kesimlerde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İzmir 34 derece açık ve az bulutlu,öğleden sonra doğu ilçelerinde kısa süreli olmak üzere sağanak ve gök gürülrülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Samsun 29 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Erzurum 31 derece, az bulutlu ve açık, zaman içerisinde parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması, Trabzon 29 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel bölgeler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *