» 
»
 

Meteoroloji'den kritik uyarı! Yağışlar geliyor (10 Ağustos)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen hava tahmin raporlarına göre, 10 Ağustos'ta hava sıcaklıkları doğu kesimlerde 2-4 derece artacak. Diğer bölgelerde ise hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, bazı kesimlerde ise sağanak yağış ve gök gürültü yağışların hakim olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz ve Marmara bölgelerinin batı kesimlerinde zaman zaman parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Yapılan hava tahmin raporuna göre bugün, ilk saatlerde Kocaeli ve Bursa, öğleden sonra ise İzmir'in iç kesimleri ile Bilek, Aydın, Manisa ve Muğla'nın iç kesimlerinin, Kütayha, Eskişehir, Uşak, Denizli, Ankara'nın kuzeybatısı, Karabük, Bolu, akşam saatlerinden sonra da Rize'nin doğusunda ve Artvinin çevresinde olmak üzere gök gürültülü sağanak yağış olması bekleniyor. Diğer yerlerde ise bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Alınan bilgilere göre, 10 Ağustos'ta doğu bölgelerinde hava sıcaklıkları 2-4 derece arasında artış göstereceği, diğer bölgelerde ise pek bir değişiklik yaşanmayacağı belirtiliyor. Ülkenin bu sene mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği gözlemlenirken, Kuzey, Kuzeydoğu Güneydoğu anadolu ve Doğu Akdeniz'de hafif ve ara sıra orta şiddette rüzgâr bekleniyor. Marmara, Mersin kıyılarında yer yer kuvvetli yağış olacağı tahmin ediliyor. Ankara,35 derece öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu, kuzeybatı kesimlerinde yer yer sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul 33 derece parçalı bulutlu olması bekleniyor.

İzmir, az ve zaman zaman parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü yağışlı 35 derece, Bursa 35 derece ve parçalı bulutlu olması tahmin ediliyor. Adana 35 derece parçalı bulutlu, Antalya 33 derece öğleden sonra iç kesimler parçalı bulutlu, Trabzon 29 derece parçalı bulutlu, Samsun 31 derece az bulutlu, Diyarbakır 42 derece az bulutlu öğleden sonra açık, Erzurum 32 derece öğleden sonra zaman zaman parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *