» 
»
 

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! 25 Eylül Pazar

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz, Batı ve Orta Karadeniz'in kıyıları, Erzurum, Amasya, Erzincan, Ardahan, Kars ve Hatay'ın kıyılarında kuvvetli olarak, Karadeniz'in kıyı şeridinde ise yerel kesimler olmak üzere şiddetli yağış beklendiği belirtilerek vatandaşlar uyarılıyor. İllere göre hava sıcaklıkları ise haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıklarında hissedilir derecede yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde 4 ile 8 derece azalma olacak. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olarak. Yağışlar genel olarak Doğu Karadeniz, Batı ve Orta Karadeniz'in kıyı kesimleri, Amasya, Ardahan, Bingöl, Erzincan, Erzurum ve Hatay'ın kıyılarında kuvvetli olarak yağışlar bekleniyor. Karadeniz'in kıyı şeridinde ise yağışların yerel kesimlerde kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Rüzgar, kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey yönlerinden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise güney ve güneybatı yönlerinden ara ara kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 18 derece parçalı bulutlu ve sabah saatlerinde sağanak yağışlı, İstanbul 21 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak apışlı olması bekleniyor.

Adana 32 derece parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve ara ara gök gürültülü sağanak yağışlı, Bursa 19 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Antalya 30 derece parçalı bulutlu, Samsun 17 derece çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, yağışların ise kıyı şeridinde yerel kesimlerde şiddetli olması bekleniyor. Trabzon 21 derece çok bulutlu ve ara ara sağanak yağışlı, yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve kıyı kesimlerde ise yerel olmak üzere kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Erzurum 13 derece çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların ise öğleden sonra kuvvetlenmesi bekleniyor. Diyarbakır 27 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *