» 
»
 

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! Bugün hava nasıl olacak?

Ülke genelinin parçalı bulutlu ve yer yer yağışlı olması beklenirken, Meteoroloji hava sıcaklıklarının güney ve batı bölgelerde 4-6 derece azalacağını belirtti. Yurtta bugün hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre ülke geneli bugün bulutlu ve yağışlı geçecek. Sıcaklıklar güney ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak. Batı Akdeniz'de ise şiddetli rüzgar bekleniyor. Son değerlendirmelere göre yağışlar genellikle yağmur ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacak. Ancak Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde ise yükseklerde kar bekleniyor.

Aydın kıyıları, Muğla, Antalya, Isparta, Burdur ve Mersin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli yağış beklenirken, İç Anadolu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da yer yer sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don olayı da tahminler arasında. Yağışlarla birlikte güney ve batı kesimlerde sıcaklıkların 4 ila 6 derece düşeceği, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik beklenmediği belirtildi.

Ankara'da aralıklı sağanak yağış beklenirken sıcaklık 14 derece, İstanbul'da zamanla parçalı bulutlu yağmur ve sağanak yağış ile sıcaklık 11 derece olacak. İzmir'de gök gürültülü sağanak yağışlı hava sıcaklığı 16 derece tahmin ediliyor. Diğer illerden Adana 21, Antalya 17, Samsun 24, Trabzon 21, Erzurum 6, Diyarbakır ise 11 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *