» 
»
 

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! Bugün yurtta hava durumu

Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu hava, bazı yerlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ile birlikte hava sıcaklıklarında da düşüşler meydana getirecek. İşte 21 Nisan hava durumu raporu.

Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu hava görülecek. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken, yağışların öğleden sonra Uşak, Afyonkarahisar, Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlar kuvvetli yağışlar nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında rüzgarın kuvvetli esmesi bekleniyor. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar da çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.

 

Marmara'da hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar ise akşam saatlerine kadar devam edecek. İstanbul'da 12 derece sıcaklıkla birlikte parçalı ve yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.  Öğleden sonra hafif sağanak yağışlar görülebilecek. Bursa'da hava yurt genelinde olduğu gibi çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise hafif sağanak yağışlı olacak. Bursa'da sıcaklık 12 derece olarak tahmin ediliyor.

 

Ege'de aralıklı sağanak yağışlar görülecek. Kıyı kesimlerde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra Afyonkarahisar ve Uşak'ta kuvvetli olması bekleniyor. İzmir'de sıcaklık 17 derece tahmin edilirken hava çok bulutlu olacak.

Akdeniz'de Adana 25 derece ise parçalı bulutlu, Antalya 20 derece ile aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Mersin 22 derece parçalı bulutlu olacak.

İç Anadolu'da Ankara 12 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı hava beklenirken, Eskişehir 11 derece ile parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı olacak.

Karadeniz'de Bolu ve Zonguldak 10 derece, çok bulutlu, sağanak yağışlı, Düzce 13 derece çok bulutu ve sağanak yağışlı olacak. Amasya 22 derece sağanak yağışlı ve öğle saatlerinden sonra yağışların kuvvetli olması beklenirken, Samsun 11 derece, Trabzon 19 derece olacak.

Doğu Anadolu'da Bingöl 19 derece, Erzurum 16 derece, Malatya 23 derece olacak ve bölgede parçalı bulutlu hava tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu'da ise Diyarbakır, Adıyaman ve Gaziantep 23 derece parçalı bulutlu olurken, Siirt 24 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *