» 
»
 

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz'İn kıyı kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Siirt'in çevrelerinde yağış olması bekleniyor. Yağışların genellikle Artvin ve Rize'nin kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 2 Kasım hava durumu illere göre ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatı kesimlerinde 3 ile 6 derece azalacak. Güneydoğu kesimlerde de 2 ile 4 derece azalacak. Ancak diğer kesimlerde önemli değişiklik olmayacak. Yurdun doğu kesimleri parçalı bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Siirt çevreleri yağışlı, Doğu Karadeniz kıyıları yağışlı ve diğer bölgelerin az bulutlu olması bekleniyor. Yağmur ve sağanak yağışlar, Karadeniz'in güneydoğusunda karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde ise kuvvetli ve yerel kesimler olmak üzere çok kuvvetli olması bekleniyor.

2 Kasım illere göre hava durumu ise şöyle, Ankara 9 derece az bulutlu v eaçık, İstanbul 15 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 17 derece parçalı bulutlu, İzmir 17 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Adana 22 derece az bulutlu ve açık, Antalya 21 derece az bulutlu ve açık, Konya 10 derece az bulutlu ve açık, Samsun 13 derece parçalı bulutlu, Trabzon 12 derece çok bulutlu ve aralıklı olarak yağmurlu, Erzurum 2 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 14 derece parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *