» 
»
 

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak, meydana gelebilecek su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Türkiye genelinde Ramazan ayının ilk günlerinden beri etkisini gösteren serin ve yağışlı hava geçtiğimiz günlerde kendini sıcak günlere bırakmıştı. Ancak Meteoroloji genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama havaların biraz daha serin geçeceğini ve mevsim normallerinin altında seyredeceğini gösteriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sayfasından yapılan bilgilendirmede,  Ege ve Marmara Bölgesi'nin güney kesimleri için gök gürültülü ve sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yağışların bugün İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Kütahya, Çanakkale, Balıkesir, Bilecik ve Eskişehir çevreleri ile Bursa'nın güneyi, Burdur'un batısı ve Isparta'nın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli sağanak, gök gürültülü sağanak şeklinde olmasının beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bir diğer açıklamasında ise, meydana gelebilecek su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *