» 
»
 

Meteorolojiden Marmara için fırtına uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın 31 Mart (Cuma)günü öğle saatlerinden itibariyle Marmara bölgesi için şiddetli fırtına beklendiği konusunda uyarıda bulundu.

Baharın gelmesi ile birlikte yağış ve fırtına yurdu etkisi altına almaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'n tarafından son yapılan açıklamaya göre, rüzgar 31 Cuma günü (yarın) Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri ile kuzey ve kuzey doğu yönlerinde 6-8 şiddetinde, saatte 50-70 km/saat hızla eseceğinin tahmin edildiği bildirildi.

Kuvvetli fırtınaya karşı dikkatli olunması istendi. Açıklamada, fırtınanın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği ifade edildi. Ulaşımda yaşanabilecek aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli olunması istendi.

Öte yandan Meteorolojiden yapılan bir diğer açıklamada, 31 Mart günü beklenen yağışların, Güneydoğu Anadolu bölgesinin batı kesimleri başta olmak üzere zamanla bölge genelinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, Yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *