» 
»
 

Meteoroloji'den o illere buzlanma ve don uyarısı!

Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman için buzlanma ile don uyarısında bulundu. Öte yandan dün akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı ile kar kalınlıkları Erzurum'da 32, Ağrı'da 60, Tunceli'de 24, Ardahan'da 20, Kars'ta 23, Iğdır'da 7 ve Erzincan'da 8 santimetreyi buldu.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken, aralıklı olarak kar yağışları da devam ediyor. Meteoroloji, Tunceli, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Adıyaman için buzlanma ve don uyarısı yaptı. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, havanın Malatya'nın doğu kesimi, Kale, Doğanyol, Pütürge İlçeleri ile Adıyaman'ın kuzey kesimleri Sincik ve Çelikhan ilçelerinde hafif kar yağışlı, Tunceli, Elazığ ve Bingöl'de ise aralıklı olarak kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacak.

Bölgede sabah ve gece saatlerinde, buzlanma ve don hadisesi ile pus yaşanacağı belirtilerek, yetkililerin ve vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları uyarısı yapıldı. Öte yandan dün akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı ile kar kalınlıkları Erzurum'da 32, Ağrı'da 60, Tunceli'de 24, Ardahan'da 20, Kars'ta 23, Iğdır'da 7 ve Erzincan'da 8 santimetreyi buldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *