» 
»
 

Meteoroloji'den o illere fırtına uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Ardahan ve Artvin'in çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Sabah saatlerinde ise Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli illeri için ise meteoroloji kuvvetli rüzgar ve fırtına için uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklmaya göre, yarın sabah saatlerine kadar Malatya, Elazığ, Tunceli, Adıyaman, ve Bingöl illerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyretmeye devam ederken rüzgarın bu bölgelerde kuvvetli ve fırtına şeklinde olacağı belirtiliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları ile Ardahan ve Artvin'in çevrelerinde sağanak yağışlu geçmesi bekleniyor. Yağışların, sabah saatlerinde Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçeleri ile Rize'nin çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgar, genel olarak yurdun kuzey ve batı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette, yağışlı olan bölgelerin ise kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

İllere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle; Ankara 21 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 24 derece az bulutlu ve açık, İzmir 28 derece az bulutlu ve açık, Adana 32 derece az bulutlu ve açık olacak. Bursa 24 derece az bulutlu ve açık olacak. Sabah saatlerinde ise yer yer sisli ve puslu olması bekleniyor.

Antalya 32 derece az bulutlu ve açık, Samsun 20 derece parçalı bulutlu ve sabah saatlerinde sağanak yağışlı, Trabzon 19 derece parçalı ve çok bulutlu ara ara sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların ise sabah saatlerinde ilin doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Diyarbakır 27 derece az bulutlu ve açık, Erzurum 14 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *