» 
»
 

Meteoroloji'den o illere sağanak yağış uyarısı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen kritik açıklamaya göre, sağanak yağışlar geliyor. Başta İstanbul, Ankara olmak üzere bazı illerde öğle saatleri sonrasında şiddetli yağış bekleniyor.

Meteorolijiden kritik uyarı geldi yurdu etkisi altına bırakacak sağnak yağış yurt genelinde etkili olacak. Öğleden sonra 15:00'da İstanbu ve Ankara için sağnak yağış bekleniyor. Alınan hava tahminlerine göre yurdun güneyinin az bulutlu ya da parçalı bulutlu, kuzey bölgesinin ise yer yer çok bulutlu olacağı söylniyor. Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz in Zonguldak, Bartın ve Orduyu etkisi altına alacağı öğle satlerinde ise Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerini, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeiyi, Ankara, Sivas, Kayseri, Çankırı ve Ordu'nun çevresini İzmirin'de iç ve kuzey kesimdeki ilçelerini gök gürültü ve sağanak bir yağış altında olduğu tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, şiddetli sıcaklıkların yurdun kuzeyinde ve iç kesimleride 2 ila 4 derece biden düşeceği, diğer bölgelerde de çok fazla bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar esintileri, genellikle kuzey ve kuzetbatı tarafından, Akdeniz kıyılarında ise  güney ve güneybatı yönlerine doğru hafif esintilerin olacağı ve ara sıra'da orta bir kuvvette eseceği tahmini yapılıyor. Yağış alan yerlerde (30-50 km/sa) hızında kuvvetli esintilerin olacağı bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava sıcakları tahmin raporunda:

Başkent Ankara'da yer yer çok bulutlu, zamanla parçalı ve ya az bulutlu görünüyor. Öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Sıcaklığın 32 deredece olacağı tahmin ediliyor. İstanbulda, yer yer parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla yağan sağnak yağışlı ve gök gürültülü. Tahmin edilen sıcaklık 31 derece. İzmir'de, yer yer çok bulutlu ve parçalı bulutlu olan şehir, öğle saatlerinden sonra iç ve kuzey kesimleri yerel oalrak sağanak ve gök gürültülü. Sıcaklık tahmini 34 derece.

Bursa'da gündüz saatlerinde parçalı ve yer yer bulutlu olan gök yüzü, öğleden sonra ve gece aralıklı olarak gök gürültüsü ile karışık sağanak bir yağış bekleniyor. Sıcaklık 32 derece. Adana'da az bulutlu ve açık zamanlı parçalı bulutlu. Sıcaklık değeri 34 derece. Antaltya, az bulutlu açık bir gökyüzü. Tahmini sıcaklık 32 derece. Samsun parçalı bulutlu 29 derece. Trabzon, yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Erzurum'da hava yer yer parçalı bulutlu ve yerel olarak sağanak yağış, gökgürültülü olması bekleniyor. Hava sıcaklığı ortalama 27 derece olacak. Diyarbakır'da ise hava açık ve az bulutlu 36 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *