Meteorolojiden önemli uyarı! Rüzgarın hızı saatte 90 km olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son yapılan açıklamalara göre Marmara bölgesi için fırtına uyarısı yapıldı. Bu bağlamda bölgede rüzgarın hızı yer yer 90 kilometreyi bulacak…

Marmara bölgesi için meteorolojiden fırtına uyarısı yapıldı. Açıklamada, Marmara bölgesinde etkili olan rüzgarın, yarın öğle itibari ile şiddetini artırarak yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde ve kuvvetli fırtına şeklinde esebileceği vurgulandı.

Yetkili meecilerce yapılan açıklamaya göre Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da etkili olan rüzgar Salı günü öğle saatleri itibari ile kuvvetini artırarak bölgenin güney ve güneybatı kısımlarında 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, Marmara'da ise yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde esmesi beklenmekte.

Öte yandan Kuzey Ege'de yarın sabah saatleri itibari ile rüzgar şiddetlenerek, güney ve güneybatı yönlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esecek. Güney Ege'de Çarşamba günü ise sabah saatleri itibari ile rüzgar şiddetlenerek, güney ve Güneydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) şiddetinde fırtına şeklinde esecek. Fırtınanın Perşembe akşamı itibari ile etkisini yitirmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *