» 
»
 

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! 29.09.2017 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Akdeniz, İç Ege, Tekirdağ, Düzce, Rize, Sinop, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli'nin ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı diğer kesimlerin az bulutlu geçeceği bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege ve Marmara'nın kuvvetli yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. 29 Eylül Cuma illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle,

Ankara 23 derece parçalı bulutlu, İstanbul 22 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, İzmir 27 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 32 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Bursa 23 derece parçalı ve çok bulutlu, Antalya 26 derece parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Samsun 23 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 22 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Erzurum 20 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Diyarbakır 30 derece parçalı ve az bulutlu oalcağı tahmin ediliyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *