» 
»
 

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! 4 Ekim hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun Marmara ve Kuzey Ege bölgelerinde hava sıcaklıkları 2-4 derece azalacak. Edirne ve Kırklareli ile Marmara'nın Kuzey kesimlerini öğleden sonra sağanak yağış bekliyor olacak. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere illere göre hava sıcaklıkları detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen hava tahmin raporlarına göre, yurdun iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu olacak. Öğle saatlerinden sonra ise Edirne, Kırklareli ve zamanla Marmara'nın kuzey kesimleri sağanak ve ara ara gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Diğer kesimler ise az bulutlu ve açık olarak geçecek. Hava sıcaklıkları Marmara ve Kuzey Ege'de 2 ile 4 derece azalacak. Diğer yerlerde ise hava sıcaklıkları mesvim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgâr, genel olarak kuzey ve zamanla günet kesimlerde güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara sıra orta kuvvette esecek. Akşam saatlerinden sonra ise Marmara ve Kuzey Ege'nin kuzey yönlerinden kuvvetli olarak esecek. Bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 27 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 25 derece parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olacak. Bursa 26 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel kesimler olmak üzere sağanak yağışlı olacak.

İzmir 28 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacak. Adana 33 derece az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu olacak. Antalya 29 derece az bulutlu ve açık, Konya 27 derece az bulutlu ve açık, Samsun 24 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacak. Sabah saatlerinde ise kıyı kesimlerinin sisli ve puslu olması bekleniyor. Trabzon 23 derece az bulutlu ve açık, zamanla kıyıları parçalı bulutlu, Erzurum 21 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 31 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *