» 
»
 

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen açıklamalara göre, yurtta Erzurum'un kuzeyi, Ardahan ve Artvin'in güney kesimlerinde kuvvetli olarak sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yaşanabilecek olumsuzluklar için gerekli tedbirlerin alınması gerektiği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye'nin kuzeydoğu bölgesinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Ardahan'ın geneli, Erzurum'un kuzeyi ve Artvin'in güneyinde kuvvetli olarak yağışların görülmesi tahmin ediliyor. Yurt genelinde hava sıcaklıklarında ise doğu kesimlerinde 1 ile 4 derece arasında bir düşüş yaşanacağı, diğer kesimlerde 2 ile 4 derece artacağı belirtiliyor. Ancak kuvvetli yağışın beklendiği bölgelerde olumsuz hava koşullarından dolu, yıldırım, su baskını, sel gibi felaketlere karşı tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ordu, Doğu Karadeniz, Kars, Erzurum, Ardahan öğle saatlerinden sonra Tokat, Erzincan ve Samsun çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak yağışlar bekleniyor. Diğer yerlerin ise açık ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Artvin, Ardahan kesimlerinde ise yerel olarak sağanak yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise doğuda 1-4 derece azalacak, diğer yerlerde 2-4 derece artacak. Rüzgar genel olarak kuzey ve kuzeydoğuda, Güneydoğu Anadolu'da, Akdeniz kıyılarında hafif ve ara ara orta kuvvette, Güney Ege'de ise kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. İllere göre hava durumu ise şöyle,

Ankara 29 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 31 derece az bulutlu ve açık, Bursa 33 derece az bulutlu ve açık, İzmir 33 derece az bulutlu ve açık, Antalya 36 derece az bulutlu ve açık, Adana 35 derece az bulutlu ve yer yer çok bulutlu, Trabzon 27 yağışlı parçalı ve aralıklı sağanak yağışlı, gök gürültülü sağanak yağışlı, Erzurum 29 derece az bulutlu, açık ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *