» 
»
 

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! Sıcaklıklar düşüyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt ilk başta batı kesimleri olmak üzere sağanak yağışların etkisi altına giriyor. Bu akşam saatlerinden itibaren yağışlı sistem etkili olacak ve hava sıcaklıkları ise 4 ile 10 derece kadar düşecek. Peki sağanak yağış alarmı verilen iller hangileri? Sıcaklıklar illere göre kaç derece olacak? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamalara göre, Türkiye bu akşamdan itibaren sağanak yağışların etkisi altına giriyor. Yağışların ilk olarak yurdun batı kesimlerinde etkili olması ardından da ülke genelde yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yarın, yurdun kuzeyi batı ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz ile Samsun, Tokat, Çorum ve Amasya'nın çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Yağışlar genel olacak, Kırklareli, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Yalova, Düzce, Bartın, Zonguldak, Antalya, Muğla, Aydın, Osmaniye ve Adana ile Hatay'ın kuzey ilçelerinde yerel kesimler olmak üzere kuvvetli, Antalya'nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olarak etkili olacağı tahmin ediliyor. Bu hafta Çarşamba günü ise, Kuzey Ege, Marmara, Doğu akdeniz, İç Anadolu'nun doğu ve kuzeyi, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları genel olarak 4 ile 10 dereceye kadar düşecek iken, rüzgâri doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyılarının kuzey yönlerinden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Perşembe günü ise kuzey ve iç batı bölgelerinde, Cuma günü kuzey, doğu ve iç kesimlerinde aralıklı olarak, Cumartesi günü ise yağışların etkisini yavaş yavaş kaybetmesi bekleniyor. Havalar yağışlarla birlikte salı günü batı ve iç kesimlerde, çarşamba günü iç, kuzey ve doğu kesimlerde hissedilir şekilde azalacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *