» 
»
 

Meteoroloji’den sevindirici haber! Sıcaklıklar artıyor

Alınan son hava tahminlerine göre günlerdir yurdu etkisi altına alan soğuk hava kuzey, iç ve doğu kesimlerde etkisini kaybetmeye başlıyor. Bu bölgelerde sıcaklık 5 ila 10 derece arasında artış gösterecek.

Meteoroloji genel Müdürlüğünden alınan son hava tahminlerine göre, Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve çok bulutlu olarak gözlemlenirken Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve İstanbul çevrelerinin yanı sıra Balıkesir ve İzmir'in batı kesiminde bulunan ilçelerinde sağanak yağış geçişleri olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca bu sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde etkili olacağı düşünülen puslu hava ile birlikte gece buzlanma ve don beklenmekte. Öte yandan kuzey, iç ve doğu kısımlarda sıcaklık 5 ila 10 derece aralığında artarken diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişimi yaşanmayacak.

Son yapılan hava tahminlerine göre Ankara az bulutlu ve açık 8 derece, İstanbul az bulutulu gece saatleri itibari ile hafif yağğmurlu 10 derece, İzmir az bulutlu ve akşam saatleri itibari ile hafif sağnak yağışlı 15 derece, Zonduldak parçalı ve az bulutlu 9 derece, Trabzon zaman zaman parçalı ve çok bulutlu 10 derece, Erzurum az bulutlu eksi 4 derece, Gaziantep az bulutlu 10 derece.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *