» 
»
 

Meteorolojiden şiddetli yağış ve fırtına uyarısı!

Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında yeniden düşüş bekleniyor. 13 Mart itibariyle yurtta birçok bölgede yağış tahmin edilirken, sıcaklıkların 2 ila 4 derece düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji tarafından yapılan 13 Mart için yapılan son hava durumu tahminlerine göre, yurt genelinde hava parçalı ve çok bulutlu hakim olurken, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR 2 İLA 4 DERECE AZALACAK

Hava tahminleri üzerinde yapılan değerlendirmeler gösteriyor ki sıcaklıklar özellikle yurdun doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece düşecek, diğer bölgelerde önemli bir ısı değişimi yaşanmayacak. Öte yandan rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, Hatay ve Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis’te doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına meydana gelecek.

Bu bilgiler ışığında Ankara’da en yüksek hava sıcaklığı bulutlu 21 derece, İstanbul’da az bulutlu 17 derece, İzmir’de az bulutlu 23 derece, Bursa’da az bulutlu 20 derece, Kocaeli’de az bulutlu 20 derece, Adana’da çok bulutlu 20 derece, Antalya’da parçalı bulutlu 22 derece, Hatay’da çok bulutlu 19 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *