» 
»
 

Meteoroloji'den son dakika uyarı! İstanbul'da okulların yarın tatil mi?

İstanbul'da günlerdir devam eden kar yağışlı havanın ardından Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. İstanbul'da gece saatlerinde beklenen yağmur, yarın sabah saatlerinde karla karışık yağmura ve yüksek kesimlerinde ise kara dönüşeceği bekleniyor. Peki, İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İstanbul'da bu gece saatlerinde yağmur bekleniyor. Yarın sabah saatlerinde ise yağmur yerini karla karışık yağmura bırakacak. Yüksek kesimlerde ise kar görülmesi tahmin ediliyor. İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güneyindeki Balıkesir, Çanakkale, Bilecik ve Bursa'da yüksek miktardaki mevzur kar üzerine yağacak karla karışık yağmur beklendiğinden, özellikle çatılarda kar yükünün artabileceğine dikkat çekerek, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerektiği hususunda uyarı yapıldı.

Trakya'da yoğun kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle buzlanma ve don olayı gibi olması muhtemel risklere karşı son dakika uyarısı yapıldı. Edirne ve kırklareli çevrelerinde kuvvettli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Yerde 20 santimetreye kadar kar örtüsü olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışlarının etkisini Perşembe gününden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL OLACAK MI?

İstanbul'da kar yağışlarının etkisini kaybettiği ve yağışların bugün aralıklarla karla karışık yağmur olarak görüleceği belirtilerek, İstanbul'da eğitim ve öğretime 3 günlük aranın ardından devam edilmesinin beklendiği açıklandı.

EDİRNE'DE OKULLAR 12 OCAK PERŞEMBE TATİL

Edirne'de olumsuz hava şartlarından dolayı il genelinde okullarda eğitime bir gün daha ara verildiği belirtildi. Edirne Valiliği tarafından yapılan duyuruda, valiliğin kararı ile olumsuz hava şartları nedeni ile il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *