» 
»
 

Meteoroloji'den tüm yurt için sağanak yağış uyarısı! 8 Ekim Pazar

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun batı bölgelerinde 4 ile 6 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz'de ise 3 ile 5 derece artması bekleniyor. Yurt genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olacak. 8 Ekim Pazar illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz ile Balıkesir, Bursa, Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ile kuzey kesimleri ve Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Antalya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurdun batı bölgelerinde 4 ile 6 derece azalacağı, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 ile 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. 8 Ekim illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle;

Ankara 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, İstanbul 19 derece parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı, İzmir 22 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Bursa 17 derece parçalı ve sabah saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı, Adana 31 derece parçalı ve zamanla yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Antalya 26 derece parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Samsun 29 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı, Trabzon 29 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Erzurum 19 derece parçalı ve az bulutlu, Diyarbakır 28 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *