» 
»
 

Meteoroloji'den uyarı! Yağışlar bir hafta sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika uyarısına göre, İstanbul'da bu akşam başlayacak yağışlar bir hafta boyunca devam edecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleirnin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Ordu, Ardahan ve Kars'ta akşam saatlerinden itibaren Kırklareli, Edirne ve İstanbul çevrelerinin kısa süreli olmak üzere yerel kesimlerde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları kuzey ve iç kesimlerde 2 ile 4 derece artacak. Diğer kesimlerde önemli değişiklik olmayacak. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle yurdun kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerinden hafif, ara ara orta kuvvette, Marmara ile Batı Karadeniz'in batı kıyılarında kuvvetli olarak esmesi tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumu 1 Ekim Pazar günü için şöyle;

İstanbul 19 derece parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, yağışlar Anadolu yakası ve kuzey kesimleri başta olmak üzere çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Ankara 21 derece çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı olacak. İzmir 23 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gürültülü sağanak yağışlı ve yer yer gök gürültülü sağank yağışlı olacak.

Antalya 23 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Samsun 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Trabzon 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Erzurum 19 derece, parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *