» 
»
 

Meteoroloji'den uyarı! Yoğun kar yağışları kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, bu geceden itibaren Perşembe gününe dek Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yoğun kar yağışlarının beklendiğini bildirerek, vatandaşlara meydana gelebilecek olumsuz hava şartlarına karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre, Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgaları nedeni ile bu gece saatlerinden itibaren bazı bölgelere kar yağışı uyarısı yapıldı. 15 Kasım Salı gece itibari ile Perşembe günü sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buluunan Bayburt, Gümüşhane, Artvin, Giresun, Rize ve Ordu'nun iç kesimleri ile yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışlarının beklendiği belirtildi.

Yarın öğle saatlerinden Perşembe günü sabah saatlerine kadar ise, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde bulunan Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars, Muş, Bingök, Ağrı ve Bitlis'te yoğun kar yağışlarının beklendiği, kar kalınlığının ise söz konusu bölgelerde 20 santimetreyi geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji yetkilileri ise, buzlanma, ulaşımda aksaklık ve don olayları gibi hava şartlarından dolayı yaşanabilecek olumsuzluklaraq karşı vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *